Primo Vascular System (PVS)


Pierwotny układ naczyniowy jest to układ, który odpowiada za komunikację naszego ciała ze środowiskiem zewnętrznym oraz wewnętrznym. Układ został odkryty przez koreańskiego naukowca Bong-Han Kima w latach 60, który chciał znaleźć system, który utworzy strukturalne połączenie kanałów akupunkturowych wraz z narządami. Po śmierci naukowca nikt nie pociągnął tych badań dalej i zostały one na jakiś czas schowane do szafy. Dopiero w latach 2000 Kwang-Sup Soh otworzył laboratorium do zbadania tego tematu na nowo i potwierdził badania z lat 60 B.H. Kima.

Układ ten odpowiada za:


-komunikację jak wcześniej wspomniałem,
-regeneracje,
-stan zapalny może go zwiększać oraz zmniejszać w zależności od potrzeby organizmu,
-może brać też udział przy przerzutach nowotworowych.

Komunikacja poprzez układ Primovaskularny odbywa się na poziomie elektromagnetycznym.

Właściwości płynu primo są takie:


1. przewodnictwo elektryczne,
2. transport różnych substancji chemicznych (czynniki zapalne czy komórki nowotworowe),
3. immunologiczne- zawiera makrofagi, eozynofile,
4. endokrynne- transportuje katecholaminy (adrenalina i noradrenalina).

Regeneracja odbywa się za pomocą tego, że do miejsc uszkodzonych wysyłany jest płyn Primo.
Każde naczynie Primo składa się z podwójnej błony, w której znajdują się naczynia podrzędne widoczne na obrazku. Co ciekawe wielkość naczyń jest taka sama u wszystkich organizmów jedyne co się różni to gęstość jego utkania. Najgęściej utkaną strukturą w ludzkim organizmie jest serce, które jest naszym najmocniejszym generatorem elektromagnetycznym, który komunikuję się z ekosystemem.
Na następnym obrazku można zobaczyć jak poprzez siateczkę różne warstwy tkanek łączą się na różnych poziomach ze sobą. Naczynia Primo są tylko widoczne poprzez wybarwienie tkanki łącznej poprzez niebieski tryptan bez tego barwnika naczynia Primo są bardzo podobne do włókien kolagenowych w tkance łącznej. Jeśli chodzi o lokalizację naczyń Primo znajdują się one prawie w każdej tkance na zewnątrz jak i wewnątrz tzn. w naczyniach krwionośnych, limfatycznych, nerwach, układzie komorowym mózgu, rdzeniu kręgowym, narządach wewnętrznych oraz powięziach. Na obrazku również widoczne naczynie Primo wewnątrz naczynia limfatycznego królika na preparacie histologicznym.
W Internecie można znaleźć wiele badań w języku angielskim pod hasłem: Primo Vascular System.


https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2005290113002082


https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2005290112001045


https://www.researchgate.net/publication/259108367_Primo_Vessel_as_a_Novel_Cancer_Cell_Migration_Path_from_Testis_with_Nanoparticle-Labeled_and_GFP_Expressing_Cancer_Cells


https://www.semanticscholar.org/paper/Primo-Vascular-System%3A-A-Unique-Biological-System-a-Chikly-Roberts/a0217c90a487b7e9d62ff5bded8ba55501d9e609

#osteopatia #badania #craniosacral


0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *